رپورتاژ آگهی

بررسی امنیت درب ضد سرقت + راهکارهایی برای افزایش مقاومت

اگر چنانچه می‌خواهید امنیت منزل و محل کار خود را افزایش دهید و در پی بهترین و ارزان ترین ابزار هستید، به شما، درب ضد سرقت را توصیه می‌کنیم، چرا که گزینه هوشمندانه‌ای است.

همانطور که می‌دانید، یکی از راه‌های ورود افراد سارق، درب ورودی آپارتمان است و بدین منظور برای بهبود و افزایش امنیت منزل، راهکارهای مختلفی معرفی شده است که استفاده از درب ضد سرقت، بهترین آن‌ها است.

درب‌های ضد سرقت به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، به سرعت در میان خریداران و تولید کنندگان از جایگاه بالایی برخوردار گشتند. علی رغم اینکه درب ضد سرقت تا حد زیادی، امنیت را ایجاد می‌نماید، اما روش‌ها و راهکارهایی وجود دارد تا میزان امنیت افزایش یابد چرا که یکی از دغدغه‌های همیشگی افراد، این است که چگونه امنیت را بیشتر کند.

امنیت درب ضد سرقت

امنیت درب ضد سرقت

یکی از امن‌ترین درب‌ها برای منازل و محیط‌های اداری، درب ضد سرقت است، زیرا تامین کننده امنیت و حفاظت از محیط است. درب‌های ضد سرقت به لحاظ ایمنی و زیبایی ظاهر در گروه‌ها و دسته بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند که هنگام انتخاب و خرید لازم است توجه بیشتری مبذول گردد. در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به مقاوم و امنیت درب دقت زیادی داشته باشید.

بررسی فاکتورهای امنیت درب ضد سرقت

 1. یکی از موارد و عوامل مهم در زمینه درب ضد سرقت، میزان ضخامت چهارچوب درب است. بدیهی است میزان ضخامت چهارچوب درب‌ها متفاوت است و شامل ۱ میل، ۱.۵ میل و ۲ میل می‌باشد.
 2. ویژگی ضخامت از این لحاظ دارای اهمیت است که هر چه میزان ضخامت چهارچوب بیشتر باشد، از استحکام و قدرت بیشتری برخوردار است و امنیت بالاتری را فراهم می‌نماید.
 3. میزان ضخامت کلاف درب نیز از دیگر عواملی است که باید در حد معقول باشد و بر حسب وزن درب و قدرت تحمل لولا تعیین گردد. هر چه ضخامت کلاف درب بالاتر باشد، امنیت افزون‌تری را فراهم می‌نماید.
 4. ورق فولادی به کار رفته در درب ضد سرقت از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که هر چقدر میزان ضخامت آن بالاتر باشد، امنیت درب ضد سرقت افزایش می‌یابد در مقابل ورق‌های نازک، ایمنی کمتری را فراهم می‌نماید.
 5. جنس درب ضد سرقت از دیگر عوامل مهم برای تامین امنیت درب ضد سرقت است. درب‌هایی که از آلومینیوم و فولاد ساخته شده است به نسبت درب‌های از جنس چوب یا فایبرگلس از استحکام بالاتری برخوردار می‌باشند.
 6. یکی از موارد پراهمیت در بهبود امنیت منازل، نوع قفل درب ضد سرقت است که لازم است از برندهای خوب از قبیل قفل کاله اصل استفاده شود. برای تهیه قفل کاله اصل می‌توانید به نمایندگی‌های معتبر و صاحب نام مراجعه نمایید.
 7. استفاده از پین رزت باکیفیت که مانع از باز شدن درب می‌گردد.
 8. رزت‌هایی که بر روی سیلندر درب قرار می‌گیرند، در صورتی که نوع آلیاژ استفاده شده در آن از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، در تامین امنیت بسیار تعیین کننده خواهد بود.
 9. استفاده کردن از قفل مرکزی در قسمت بالا و پایین درب که نقش بسیاری در تامین امنیت دارد.
 10. استفاده از چشمی دیجیتال از دیگر ویژگی‌های درب ضد سرقت است که با فراهم نمودن امکان عکس گرفتن از فضای پشت درب و افراد، امنیت را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.
 11. قفل آژیردار نیز از دیگر موارد تامین ایمنی درب ضد سرقت است که در صورت ایجاد کوچکترین ضربه، صدای آژیر مانع از ورود سارقان به منزل می‌گردد.

آیا درب ضد سرقت ارزان ایمن است؟

آیا درب ضد سرقت ارزان ایمن است؟

قیمت درب ضد سرقت یکی از عوامل تاثیرگذار هنگام خرید محصول است و ممکن است این سوال مطرح شود که آیا درب ضد سرقت ارزان قیمت گزینه مناسبی برای خرید است؟

در رابطه با این سوال، شایان ذکر است که هنگام خرید همواره به مواردی همچون متریال به کار رفته در درب ضد سرقت، نوع برند تولید کننده درب، جنس درب و.. توجه می‌نماییم. بسیار واضح است که در صورتی که در طراحی و تولید درب ضد سرقت انتخابی از بهترین متریال استفاده شده باشد، به طور قطع از هزینه بالاتری به نسبت سایر موارد برخوردار خواهد گشت.

پیشنهاد ما به شما این است که از یک برند معتبر و صاحب نام، درب ضد سرقت مد نظر خود را تهیه نمایید تا علاوه بر انتخاب محصول باکیفیت از قیمت مناسبی نیز برخوردار گردید. شرکت سنا درب امن، بزرگ‌ترین و معتبرترین مجموعه تولیدی درب ضد سرقت است که با سالها سابقه تخصصی در این امر، محصولات بی‌نظیری را به مشتریان خود ارائه نموده است.

راهکارهای کلیدی برای افزایش امنیت درب ضد سرقت

پس از اینکه درب ضد سرقت انتخابی خود را خریداری نمودید، با این سوال روبرو می‌شوید که از چه طریقی می‌توان امنیت درب ضد سرقت را افزایش داد؟

 • یکی از موارد، تقویت لولای درب ضد سرقت است. غالب تولید کنندگان از پین بلند برای لولا استفاده می‌کنند در حالیکه اگر از پین‌های ۳ سانتی متری استفاده شود، امنیت بیشتری را فراهم می‌نماید.
 • استفاده از میله‌های امنیتی از دیگر روش‌های بهبود امنیت در ب ضد سرقت است.
 • گزینه آرام بند درب ضد سرقت نیز ریسک باز ماندن درب را به کمترین حد خود می‌رساند.
 • تعویض قفل‌های درب ضد سرقت نیز از دیگر راهکارهای افزایش امنیت درب ضد سرقت است.

مزایای انتخاب درب ضد سرقت به لحاظ افزایش امنیت

مزایای انتخاب درب ضد سرقت به لحاظ افزایش امنیت

درب ضد سرقت به لحاظ درب‌های معمولی از مزایایی برخوردار است که در این بخش به آن می‌پردازیم:

 1. درب ضد سرقت به دلیل استحکام بالایی که دارد، در برابر ضربه و فشار مقاوم است و نمی‌شکند.
 2. بیشتر درب‌های ضد سرقت از سیستم قفل خودکار برخوردار است بدین معنا که درب پس از بستن، خود به خود قفل می‌شود.
 3. با توجه به اینکه درب‌های ضد سرقت با ایمنی بسیاری تولید می‌گردند، امکان باز کردن این درب‌ها بدون کلید میسر نیست و برای باز کردن همواره به کلید اصلی نیاز است.
 4. با توجه به اینکه امکان افزایش ایمنی این نوع از درب‌ها فراهم است، امکان نصب دوربین بر روی درب ایجاد شده است تا افراد بتوانند حتی در صورت نبودشان، فرد پشت درب را ببینند و بر محیط زندگی یا کار خود نظارت داشته باشند.
 5. امکان نصب سیستم هشدار بر روی درب برای مواقعی است که فردی بخواهد با تخریب یا به زور وارد منزل شود. این سیستم در این شرایط، از طریق ارسال پیام به گوشی همراه فرد صاحب خانه، به او اطلاع رسانی می‌نماید.
 6. درب‌های ضد سرقت از خاصیت ضد حریق به دلیل استفاده از ورق استیل گالوانیزه نیز برخوردارند. این ویژگی امنیتی در این درب‌ها، اشاره به مقاوم بودن آن در برابر آتش دارد.

ایمن‌ترین درب‌های ضد سرقت را از کجا تهیه کنیم؟

ایمن‌ترین درب‌های ضد سرقت را از کجا تهیه کنیم؟

علی رغم تمام موارد و نکاتی که راجع به ایمنی درب ضد سرقت و افزایش آن بیان نمودیم، ذکر یک نکته اساسی است که لازم است در ابتدا، درب ضد سرقت تولید شده از ویژگی‌های امنیتی برخوردار باشد چرا که برخی از مشخصات ایمنی همچون میزان کیفیت درب ضد سرقت را نمی‌توان به درب اضافه نمود. در واقع در صورتی که درب ضد سرقت انتخابی از کیفیت نامطلوبی برخوردار باشد، از طریق افزایش ایمنی، نمی‌توان به کیفیت آن افزود.

فروشگاه سنا درب امن، یکی از بزرگترین و برترین تولید کنندگان در زمینه ساخت انواع درب‌های ضد سرقت با طراحی‌های فوق العاده است که با خرید از این مجموعه تجربه لذتبخش انتخاب محصول باکیفیت و ایده‌آل را خواهید داشت.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.