رپورتاژ آگهی

انواع سیم مفتول گالوانیزه گرم و سرد و روش تولید آن ها

مفتول گالوانیزه به دلیل ویژگی هایی اعم از قدرت بالا و منعطف بودن یک محصول پرکاربرد در بین صنعتگران شناخته می شود. این محصول که از گالوانیزه شدن مفتول سیاه بدست می آید، در انواع مختلف با ویژگی های متفاوت در بازار عرضه می شود. به طور کلی قیمت مفتول گالوانیزه از هر نوعی مناسب و قابل خرید است. به طوری که افراد می توانند به راحتی به مقدار مورد نیاز تهیه کنند.

گاهی مفتول گالوانیزه منحصراً مورد استفاده قرار می گیرد اما گاهی به عنوان مواد اولیه سایر محصولات به طور غیر مستقیم استفاده می شود. سیم مفتول گالوانیزه طی مراحل متعدد و طولانی تولید می گردد. سپس به عنوان محصول کاربردی در اختیار صنعتگران قرار می گیرد. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع سیم مفتول بیشتر آشنا کنیم. بنابراین با مطالعه این مطلب شناخت بهتری از محصول خواهید داشت و راحت تر خرید خواهید کرد.

سیم مفتول گالوانیزه

انواع مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه از جهت جنس و کشور تولید کننده به دو دسته ایرانی و چینی دسته بندی شده که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند.

  • مفتول گالوانیزه ایرانی

مفتول گالوانیزه از نوع ایرانی در برابر رطوبت مقاومت نشان داده و به راحتی اکسید نخواهد شد. هرچقدر تولید کننده، کیفیت محصولات را بالاتر ببرد، مقاومت و دوام محصولات در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی نیز بالاتر می رود. کلاف های محصول ایرانی از نظر وزن، قطر سیم و تلرانس اندکی با هم متفاوت هستند.

  • مفتول گالوانیزه چینی

این نوع مفتول گالوانیزه دوام و مقاومت کمتری در برابر رطوبت داشته و نسبت به مفتول گالوانیزه ایرانی زودتر اکسید می شود. البته مزیت هایی نسبت به نوع ایرانی داشته که در ادامه بیان خواهیم نمود. قطر کلاف مفتول گالوانیزه چینی در تمام قسمت ها یکسان بوده و تلرانسی وجود ندارد. انعطاف پذیری بیشتر و وزن یکسان کلاف های مفتول گالوانیزه چینی از مزیت های این نوع محصول به شمار می روند.

سیم مفتول گالوانیزه

انواع مفتول گالوانیزه از لحاظ روش تولید

  • سیم مفتول گالوانیزه گرم

مفتول گالوانیزه گرم یا همان مفتول گالوانیزه سفید به دلیل روش تولید با نام لاتین Hot Dipped Golvanized Wire شناخته می شود. مفتول سیاه با قرارگیری در حرارت بالا از طریق گالوانیزاسیون گرم و پرحرارت تولید و سپس روکش دهی می شود. در این روش مفتول سیاه بر اثر مجاورت با حرارت از مقدار کربن آن کاسته شده و بسیار نرم می گردد. پس از آن مفتول سیاه آنیل شده را در وانی پر از روی مذاب غوطه ور می کنند تا محصول به طور کامل و یک دست روکش دهی شود. سیم مفتول گالوانیزه گرم مقاومت و دوام بالایی در برابر رطوبت و اکسید شدن دارد. در واقع سازگاری خود در هر شرایط آب و هوایی را به اثبات رسانده است. اما در آب و هوای مساعد طول عمر بالاتری دارد. این نوع محصول با سطح صاف و صیقلی در محصولات متعددی اعم از توری مرغی، توری حصاری، توری گابیون و …کاربرد بسیار دارد.

  • سیم مفتول گالوانیزه سرد

در این روش با بکارگیری فلز روی و روش آبکاری و برق الکترولیز یک محصول کاربردی تولید می شود. در این روش با کاهش ضخامت فلز روی دوام و ماندگاری محصول در برابر زنگ زدگی کمتر می شود.

خرید محصولات حصار کشی

چنانچه قصد توری حصارکشی مناطق مختلف را دارید، با توجه به مکان موردنظر و شرایط آب و هوایی محصولاتی نظیر توری حصاری، توری مرغی، توری پلاستیکی و … را تهیه کنید. قیمت هر یک از محصولات با توجه به دوام و مقاومت متفاوت است. آهن آصف عرضه کننده محصولات حصارکشی با مقاومت بالا و ویژگی های برتر است. برای دریافت مشاوره و خرید کافی است به وب سایت آهن آصف مراجعه کنید.

سیم مفتول گالوانیزه

 

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.