رپورتاژ آگهی

دلایل روشن نشدن کولر صنعتی

دلایل روشن نشدن کولر صنعتی  چیست؟ امکان دارد برای شما هم پیش آمده باشد که در روز های تابستان که تازه وارد مکانی بسته شده اید، با مشکل روشن نشدن کولر مواجه شده باشید. شما باید در زمان خرید کولر صنعتی، به سالم بودن و استاندارد بودن آن بسیار توجه کنید. روشن نشدن کولر صنعتی در یک روز گرم تابستان یا یک روز سرد زمستانی می تواند لحظات سختی را برای افراد داخل محیط رقم بزند، بنابراین باید همیشه در نگهداری و تعمیر آن دقت کافی را داشته باشید و از هزینه های اضافی که از قیمت کولر صنعتی نشات می گیرد، جلوگیری کنید. در ادامه از شرکت دمادژ به بررسی دلایل روشن نشدن کولر صنعتی خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید!

کولر صنعتی چیست؟

خرید کولر صنعتی | دمادژ

کولر صنعتی دمادژ وسیله ای خنک کننده است که برای خنک کردن هوا در محیط های بزرگ مانند سالن های اجتماعی، فضاهای کاری، کارخانه ها و مراکز تجاری استفاده می شود. قابل ذکر است، قبل از خرید کولر صنعتی دمادژ باید با اجزای این کولر آشنا شوید. این دستگاه ها شامل مبدل حرارتی، کمپرسور، فن و سیستم توزیع هوا می باشد. آب یا گاز به مبدل حرارتی کولر صنعتی که گرمای داخل محیط را خنک می کند منتقل می شود و هوا با کمک فن به فضاهای مختلف انتقال پیدا می کند. این دستگاه شامل مبدل های حرارتی، پمپ های آب و دستگاه های فن می باشد. آب داخل مبدل حرارتی به مدار دایره ای از لوله های سیمانی یا پلیمری فرستاده می شود که به کمک پمپ آب روی مبدل قرار می گیرد و با انتقال حرارت از هوا، آب سرد شده و به داخل فرستاده می شود.
همچنین در زمان فروش کولر صنعتی دمادژ توسط شرکت ها، تمامی فعالیت های این کولر مورد تست و بررسی قرار می گیرد. این کولر با کمک فن حرکت می کند و هوا را خنک می کند. استفاده از کولرهای صنعتی برای سرمایش فضای صنعتی مزایای بسیاری دارد. یکی از مزایای خرید کولر صنعتی، کاهش مصرف و هزینه انرژی است. استفاده از کولرهای صنعتی برای خنک کردن فضا باعث کاهش هزینه های انرژی و در نتیجه صرفه جویی در هزینه انرژی برای صنعتگران می‌شود. کولرهای صنعتی برای خنک کردن فضا بسیار کارآمد هستند و می توانند کارایی خود را در زمینه های مختلف محیطی حفظ کنند.

دلایل روشن نشدن کولر صنعتی چیست؟

دلایل روشن نشدن کولر صنعتی | دمادژ

دلیل روشن نشدن کولر صنعتی در شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد. شما در ابتدای خرید کولر صنعتی خود، باید تمامی موارد این کولر را مورد بررسی قرار دهید تا مشکلی از بابت استاندارد و کارکرد نداشته باشد. در هر صورت روشن نکردن کولر صنعتی در فصل تابستان می تواند مشکلی دردسر ساز باشد که در حال حاضر مردم راه حل آن را نمی دانند. در صورت روشن نشدن کولر، ابتدا ریموت دستگاه را چک کنید، بیشتر خرابی ها از سمت ریموت است. در ادامه به دلایل روشن نشدن کولر صنعتی پرداخته‌ایم.

۱. مشکل سیم کشی

کاهش ولتاژ ورودی کولر صنعتی یکی از موارد مهمی است که می تواند عملکرد کولر صنعتی را مختل کند یا بدون دلیل دستگاه را خاموش و روشن کند. همچنین سیم کشی اشتباه کولر در هنگام نصب باعث خاموش و روشن شدن چندین بار دستگاه می‌شود. اگر مشکلات برقی کولر صنعتی حل نشود علاوه بر مشکلات روشن شدن کولر می تواند خطرات جبران ناپذیر دیگری را به دنبال داشته باشد. به یاد داشته باشید که حتما قبل از خرید کولر صنعتی، سیم کشی های این کولر را با دقت چک کنید.

۲. خرابی خازن

اگر پس از روشن شدن کولر، فیوز مربوطه از کار افتاد، برد دستگاه، خازن، کندانسور، دستگاه گاز، موتور کولر و سیم کشی را بررسی کنید. معمولا در زمان خرید کولر صنعتی به بیمه بودن آن نیز دقت کنید تا از هزینه های تعمیر جلوگیری شود.

۳. اشکال در اورلود

یکی از عوامل روشن نشدن کولر صنعتی ممکن است به دلیل آسیب بیش از حد دستگاه باشد که در زمان فروش کولر صنعتی دمادژ بسیاری از شرکت ها آن را مورد بررسی قرار می دهند. اگر مطمئن هستید که قسمت اضافه بار کولر صنعتی آسیب دیده است، در اسرع وقت آن را تعمیر کنید. همچنین در برخی موارد لازم است این قطعه تعویض شود تا دستگاه روشن نشود. اگر مشکل از اضافه بار کولر باشد و تعمیر و تعویض آن را جدی نگیرید، ممکن است در آینده ای نه چندان دور دچار خرابی موتور شوید.

۴. خرابی کمپرسور

آسیب به موتور کولر می تواند علائم مختلفی مانند صداهای بلند و عجیب و همچنین خاموش شدن دستگاه پس از روشن شدن را ایجاد کند. همچنین اگر در زمان تست و خرید کولر صنعتی با صداهای عجیب روبه رو شدید بدانید که کمپرسور کولر مشکل دارد. خرابی کمپرسور را می توان با تعمیر آن برطرف کرد. اما وقتی کمپرسور می سوزد، راه حل تعویض آن است.

۵. خرابی فن

هنگامی که کولر یا فن کندانسور آسیب ببیند، هوای گرم به داخل خانه فرستاده نمی شود. بر این اساس یکی از دلایل روشن یا خاموش نشدن کولر پس از مدتی معیوب بودن یکی از دو قسمت فن یا کندانسور است. کندانسور را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. اگر مشکلی برای فن خنک کننده وجود دارد، حتما آن را تعویض کنید تا دستگاه شما به درستی کار کند. اگر فن خراب شود، فشار بر روی کولر افزایش پیدا می کند و علاوه بر هزینه برای قیمت کولر صنعتی، باید هزینه هم برای تعمیر انجام دهید. پس حتما در زمان خرید تمام اجزای این کولر را از نظر سالم بودن چک کنید.

۶. خرابی ترموستات

اگر سیستم تهویه مطبوع مرکزی معیوب باشد، دستگاه روشن نمی شود و یا در بسیاری از موارد شاهد روشن و خاموش شدن کولر خواهید بود. در این صورت ابتدا باید موارد مختلفی مانند سیم کشی صحیح ترموستات، تمیزی ترموستات و کالیبراسیون ترموستات را به دقت بررسی کنید. در صورت لزوم، می توانید با تمیز کردن و ضد عفونی کردن ترموستات، سیم کشی صحیح ترموستات و کالیبره کردن ترموستات، مشکلات را برطرف کنید.

۷. انسداد لوله آب کولر صنعتی

اگر خروجی آب کولر صنعتی مسدود باشد ممکن است بر عدم روشنایی کولر تاثیر بگذارد. برای برداشتن لوله‌های آب خنک کننده باید آنها را بررسی کنید و در صورت مشاهده آنها را باز کنید.

 کولر صنعتی

 کولر صنعتی | دمادژ

کولر صنعتی در بسیاری از اماکن و صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از مهم ترین اجزای صنایع به شمار می‌رود. به همین دلیل فروش کولر صنعتی نسبت به سایر کولرها به مراتب برای کارخانه‌ها بیشتر می‌باشد. همچنین شما در زمان خرید کولر صنعتی باید به استاندارد بودن آن نیز دقت کنید تا از هزینه های اضافی خود داری کنید.

خرید کولر صنعتی از شرکت دمادژ

کولر صنعتی در بسیاری از کسب ‌و کار‌های تولیدی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدون این کولر هوای داخل محیط بسیار گرم می‌شود و باعث افت راندمان افراد در حال کار می‌شود. شرکت دمادژ با دارا بودن سال های بسیار تجربه در امر فروش کولر صنعتی، می‌تواند این دستگاه را با بهترین کیفیت به شما عرضه کند. همچنین از دیگر عواملی که خرید کولر صنعتی بسیار صورت می‌پذیرد، قیمت کولر صنعتی نسبت به سایر کولر ها است که از مطلوبیت مناسبی برخوردار می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید کولر صنعتی https://damadej.ir و شماره ۰۹۱۳۱۱۴۰۵۹۶ تماس بگیرید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.