مهندسی کامپیوتر

آموزش پیدا کردن رمز WiFi در ویندوز

پیدا کردن رمز WiFi در ویندوز

در صورتی که رمز وای فای خود را فراموش کردید می توانید از رایانه شخصی ویندوزی خود کمک بگیرید . ویندوز هر رمز عبور Wi-Fi را که تا به حال استفاده کرده اید به خاطر می آورد و در قسمتی از فایل های سیستمی خود ذخیره خواهد کرد، در اینجا نحوه مشاهده رمز عبور ذخیره شده هر شبکه ای که تاکنون در رایانه شخصی ویندوزی خود به آن وصل شده اید (آموزش پیدا کردن رمز WiFi در ویندوز) ، آمده است؛ پس تا انتهای این مقاله با پورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید.

پیدا کردن رمز وای فای با WirelessKeyView

به صورت کلی می توانید رمزهای عبور ذخیره شده را با ابزارهای خط فرمان داخلی در ویندوز مشاهده کنید، اما ما برنامه رایگان WirelessKeyView NirSoft را برای مشاهده رمز WiFi توصیه می کنیم. این ابزار سبک و کم حجمی است که حتی برای استفاده از آن نیازی به نصب آن ندارید؛ فقط آن را دانلود کنید، فایل ZIP را باز کنید و سپس روی فایل EXE ارائه شده دوبار کلیک کنید سپس لیستی از نام شبکه های ذخیره شده و رمزهای عبور ذخیره شده آنها در ویندوز را مشاهده خواهید کرد.

دانلود برنامه WirelessKeyView برای پیدا کردن رمز WiFi در ویندوز

به روز رسانی : برخی از برنامه های آنتی ویروس ممکن است بگویند WirelessKeyView یک بدافزار است. اگر چنین است، این یک خطای نرم افزاری است – ما هرگز با ابزارهای رایگان NirSoft مشکلی نداشتیم. بر خلاف بسیاری از برنامه های مدرن ویندوز، آنها حتی حاوی ابزارهای تبلیغاتی مزاحم نیستند.

ستون “Network Name” نام شبکه Wi-Fi – به عبارت دیگر، SSID آن را نشان می دهد. برای پیدا کردن رمز عبور مرتبط با یک شبکه، در زیر ستون “Key (Ascii)” نام آن شبکه را جستجو کنید. این رمز عبوری است که برای اتصال به آن شبکه تایپ می کنید.

برای پشتیبان گیری از این اطلاعات، می توانید File > Save All Items را انتخاب کنید. یک فایل متنی حاوی این اطلاعات دریافت خواهید کرد، بنابراین می توانید آن را با خود به رایانه شخصی جدید ببرید یا برای بعداً ذخیره کنید.

پیدا کردن رمز WiFi در ویندوز

پیدا کردن رمز وای فای بدون نرم افزار

کنترل پنل استاندارد ویندوز فقط به شما امکان می دهد رمز عبور شبکه Wi-Fi را که در حال حاضر به آن متصل هستید مشاهده کنید. اگر نمی خواهید نرم افزار شخص ثالث را دانلود کنید، باید از ابزارهای خط فرمان برای کشف این اطلاعات استفاده کنید.

برای یافتن رمز عبور وای فا در ویندوز بدون نرم افزار شخص ثالث، یک پنجره Command Prompt یا PowerShell را باز کنید. برای انجام این کار، روی دکمه Start کلیک راست کرده یا Windows+X را فشار دهید و سپس روی PowerShell کلیک کنید.

برای مشاهده لیست پروفایل های شبکه ذخیره شده در سیستم خود دستور زیر را اجرا کنید :

netsh wlan show profiles

پیدا کردن رمز WiFi در ویندوز

به دنبال نام شبکه ای که برای آن رمز عبور نیاز دارید، بگردید و سپس دستور زیر را اجرا کنید و نام آن شبکه را جایگزین «NETWORK» کنید:

netsh wlan show profile name=”NETWORK” key=clear

در خروجی به قسمت “Security Settings” نگاه کنید. فیلد «Key Content» رمز عبور شبکه Wi-Fi را به صورت متن ساده نمایش می دهد.

پیدا کردن رمز WiFi در ویندوز

این فرآیند را برای هر شبکه Wi-Fi که می خواهید رمز عبور آن را پیدا کنید، تکرار کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.