مطالب عمومی

کار در دبی و مشاغل پرتقاضا برای ایرانیان

هر ساله صدها هزار نفر به دبی نقل مکان می‌کنند. نزدیک به ۸۹ درصد از جمعیت کشور (۸.۹۲ میلیون نفر) را مهاجران تشکیل می‌دهند و اکثریت آن‌ها برای کار به این شهر می‌آیند. یکی از راه‌های اشتغال در دبی، ثبت شرکت است. بسیاری از افراد با ثبت شرکت در دبی، بیزینس خود را توسعه می‎دهند و در نهایت موفق به اخذ اقامت دبی نیز می‌شوند.

چه مهارت‌هایی در دبی مورد تقاضا هستند؟

اگر می‌خواهید به عنوان یک مهاجر، واجد شرایط مشاغل پرتقاضا در دبی شوید، باید مهارت‌های مناسبی را داشته باشید.

 1. مهارت‌های مالی یا مدیریت سرمایه

مهارت‌های مالی و مدیریت سرمایه در سراسر دبی مورد تقاضا هستند. کسب و کارهای زیادی در دبی و امارات متحده عربی وجود دارند که برای متعادل کردن بودجه، تهیه و تشکیل اسناد مالیاتی و ارائه مشاوره در مورد سرمایه‌گذاری و سایر امور مالی به کمک نیاز دارند. 

 1. امنیت سایبری یا مهارت‌های مدیریت بحران

صنعت فناوری یکی از بزرگترین صنایع در دبی است و دانش امنیت سایبری نیز در این شهر و در کل امارات، تقاضای زیادی دارد. بسیاری از کسب و کارها به دنبال ابزارها و توصیه‌هایی هستند که به آن‌ها کمک کند تا از داده‌های مشتریان خود محافظت کرده و از نقض آن‌ها جلوگیری کنند. 

 1. کدنویسی یا مهارت‌های توسعه وب

از آنجایی که صنعت فناوری در دبی بسیار برجسته است، نیاز به توسعه‌دهندگان وب و افراد با تجربه کدنویسی نیز وجود دارد. اگر در زبان‌های برنامه نویسی مانند CSS یا جاوا اسکریپت آموزش دیده باشید، فرصت‌های زیادی برای کار در دبی پیدا خواهید کرد. چه به عنوان یک توسعه دهنده وب داخلی و چه به عنوان یک توسعه دهنده مستقل که با مشتریان مختلف کار می‌کند، همیشه در دبی به تخصص شما نیاز است.

استخدام ایرانیان در دبی و ثبت شرکت در دبی با روتس کپیتال

 1. مهارت‌های اداری

مهارت‌های اداری مانند سازماندهی، مدیریت زمان و ارتباطات نوشتاری یا کلامی، همگی در سراسر دبی مورد تقاضا هستند. بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک، متوسط ​​و بزرگ، به کمک دستیاران اداری نیاز دارند تا به آن‌ها در مدیریت حجم کاری و خدمت به مشتریان‌شان کمک کنند. 

 1. مهارت‌های بازاریابی

اگر به دنبال کار در دبی به عنوان یک فرد خارجی هستید، ممکن است بخواهید مهارت‌های بازاریابی خود را تقویت کنید. بسیاری از کسب و کارها برای جذب مشتریان جدید، تبلیغ محصولات یا خدمات و ایجاد برندهایشان به کمک نیاز دارند. اگر خلاق، جزئیات گرا و در ایجاد و اجرای کمپین‌های بازاریابی خوب هستید، مهارت‌های شما در دبی بسیار ارزشمند خواهد بود. 

 1. مهارت‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

علاوه بر مهارت‌های بازاریابی عمومی، مهارت‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نیز در بین مشاغل مستقر در دبی تقاضای زیادی دارد. اگر از پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی آگاهی دارید و تجزیه و تحلیل عملکرد و مدیریت تبلیغات پولی در این پلتفرم‌ها را می‎دانید، می‌توانید به کسب‌وکارها کمک کنید تا دسترسی خود را بهبود بخشند، مخاطبان‌شان را افزایش دهند و سود بیشتری بدست بیاورند.

 1. مهارت‌های زبانی

دبی مکانی بسیار متنوع است و مردم از سراسر جهان آن را خانه خود می‌دانند. از آنجایی که مردم از سراسر جهان به این شهر نقل مکان می‌کنند، هزاران زبان مختلف در این امارت صحبت می‌شود. به همین دلیل، توانایی صحبت کردن به بیش از یک زبان و صحبت کردن به صورت روان، می‌تواند در دبی بسیار مفید باشد. چه در دنیای تجارت مشغول باشید، چه در بخش فناوری یا در زمینه پزشکی کار کنید، مهارت‌های زبانی همواره به شما کمک خواهند کرد. 

 1. مهارت‌های آموزشی

توانایی ارائه اطلاعات به دیگران، با روشی که آن‌ها بتوانند درک کنند، در دبی بسیار ارزشمند است. اگر می‌دانید که چگونه دانش خود را به اشتراک بگذارید و آن را به روشی ساده و قابل هضم ارائه دهید، ممکن است آنچه را که برای یک معلم عالی لازم است داشته باشید. بنابراین اگر شنونده خوبی باشید، بسیار صبور باشید و بتوانید زمان خود را به طور مؤثر مدیریت کنید، استخدام به عنوان معلم، استاد یا مربی در هر زمینه‌ای برای شما امکان‌پذیر است.

 1. مهارت‌های مدیریت منابع انسانی

اگر توانایی کار با دیگران، ارائه آموزش و حل و فصل اختلافات را دارید، احتمالاً کاندیدای خوبی برای موقعیت‌های شغلی در زمینه منابع انسانی خواهید بود. از مدیریت منابع انسانی گرفته تا جذب استعدادها و مهارت‌های مدیریت افراد، نقش مهمی در کمک به کسب و کارها دارد. به هر حال، اگر کارمندان آموزش مناسبی دریافت نکنند یا احساس نکنند که از حمایت تیم منابع انسانی برخوردار هستند، نمی‎توانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

 1. مهارت‌های مراقبت از بیمار

فرصت‌های شغلی زیادی در دبی برای خارجی‌هایی که آموزش و تجربه در زمینه پزشکی دارند، موجود است. این مشاغل شامل پرستاری، پزشکی، دستیار پرستار و غیره می‌شود. اگر قبلاً در هر یک از این حرفه‌ها کار کرده‌اید و به توانایی خود در ارائه مراقبت‌هایی که بیماران نیاز دارند اطمینان دارید، احتمالاً برای یافتن شغل در یکی از بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های مراقبت‌های بهداشتی دبی، موفق خواهید شد.

مشاغل پر درآمد در دبی و مهاجرت به دبی با روتس کپیتال

پردرآمدترین مشاغل در دبی برای خارجی‌ها

در زیر لیستی از پردرآمدترین مشاغل در دبی برای خارجی‌ها و از جمله ایرانی‌ها آمده است.

 1. مشاغل پزشکی و بهداشتی

حقوق ماهیانه : ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ درهم

مانند سایر نقاط جهان، بهداشت و درمان یکی از پردرآمدترین مشاغل در دبی است. یک خارجی می‌تواند شغل پزشکی در امارات پیدا کند. تعدادی از بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی در دبی متقاضی پزشکان ماهر هستند. از این رو پزشکان مشتاق می‌توانند منتظر پذیرش در برخی از پردرآمدترین تخصص‌های پزشکی باشند. 

حقوق ماهیانه : ۲۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ درهم

حرفه وکالت نیز یکی از پردرآمدترین مشاغل در دبی است. خارجیان با داشتن دکترای حقوق می‌توانند در دبی به راحتی استخدام شوند.

 1. مشاغل آموزشی

حقوق ماهیانه : ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ درهم

شغل معلمی یکی از پردرآمدترین مشاغل در دبی است. شما می‌توانید تدریس خود را در مدارس، مؤسسات، کالج‌ها و دانشگاه‌های دبی آغاز کنید. امارات متحده عربی با حقوق و مزایای عالی، یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع یک حرفه آموزشی موفق است.

 • مهندسی مکانیک

حقوق ماهیانه : ۲۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ درهم

مهندسی مکانیک نیز از جمله پردرآمدترین مشاغل مهندسی در دبی است. صنایع خودروسازی و هوانوردی دبی فرصت بزرگی را برای مهندسان مکانیک فراهم می‌کند تا مشغول به کار شوند. مهندسان مکانیک همچنین در بسیاری از جنبه‌های ساخت و ساز ساختمان، همچون بررسی سیستم‌های گرمایش و تهویه، ژنراتورهای برق و آسانسور مورد نیاز هستند. 

 1. مشاغل مهندسی عمران

حقوق ماهیانه : ۲۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ درهم

درست مانند سایر شاخه‌های مهندسی، مهندسی عمران نیز جزو پردرآمدترین مشاغل در دبی است. با تعداد زیادی مشاغل ساختمانی در سرتاسر امارات متحده عربی، مهندسان عمران تقاضای بالایی دارند. 

 1. مشاغل املاک و مستغلات

حقوق ماهیانه : ۱۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ درهم

تجارت املاک و مستغلات یکی از پردرآمدترین مشاغل در دبی است. بنابراین خارجی‌هایی که در زمینه املاک و مستغلات فعالیت می‌کنند، جزو پردرآمدترین افراد هستند.

 1. مشاغل نفت و گاز

حقوق ماهیانه : ۱۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ درهم

در سراسر جهان، مشاغل نفت و گاز همچنان یکی از پردرآمدترین مشاغل هستند. امارات ۷ درصد از ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد. این بدان معناست که اقتصاد امارات به غیر از گردشگری به درآمد نفتی نیز وابسته است. 

 1. مشاغل حسابداری و مالی

حقوق ماهیانه : ۱۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ درهم

مشاغل حسابداری و مالی جزو پردرآمدترین مشاغل در دبی هستند و تقاضای زیادی برای متخصصان در سراسر امارات دارند. بنابراین خارجی‌ها با داشتن شرایط و تجربه مناسب می‌توانند شغلی با درآمد بالا در این زمینه پیدا کنند.

 1. مشاغل فروش

حقوق ماهیانه : ۱۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ درهم

متخصصان فروش جزو پردرآمدترین مشاغل در دبی هستند. بسیاری از خریداران به دبی می‌آیند و وظیفه یک نماینده فروش است که به آن‌ها رسیدگی کند. 

منبع :https://rootsdubai.org

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.